OMÍTKY PANELY PODLAHA SKLO  

+ MATERIÁLY - PODLAHA

Sportovní palubové podlahy

obr1

Název produktu
Junckers Solid Hardwood Flooring jsou sportovní podlahy vynikajicí kvality.

Výrobce
Junckers Industrier, A/S, 4600 Koege, Danmark
Vlastnosti sportovní podlahy Junckers:
obr2 Kvalita podlah Junckers spočívá v samonosném palubkovém dílci, šířky 129mm a délky 3 700mm, (popř.1 830mm). Pro zajištění maximální objemové stability je dílec délky 3 700mm sestaven ze 13ti prken 22mm silných, vzájemně spojených ve dvou řadách rybinovou drážkou. Palubky mají pro zajištění pevnosti vzájemného spojení a snadnou instalaci po celém obvodu provedenu úpravu pero-drážka. Z výroby přicházejí buď se speciální úpravou povrchu pro squash a racquetball, nebo lakované-pro běžné halové sporty. Spodní plocha palubek je opatřena parotěsnou fólií. Palubky se vyrábějí převážně z buku (popř.z jiných druhů tvrdých dřevin - Hevea, Sycamora). Palubky se připevňují k roštové konstrukci nebo na speciální pružné podložky. Tím je vytvořena celá škála sportovních podlah Junckers.

Podlaha squash
Palubky: Pro instalaci podlahy v kurtu squash je určena buková palubka Junckers Sylva Squash tl.22mm. Má speciální povrchovou úpravu pro squash a obdobné raketbalové sporty provedenou přímo ve výrobě. Povrch saje pot (důležitá podmínka pro bezpečný pohyb na kurtu) a není kluzký.
Rošt: Sportovní podlaha-squash využívá tzv.jednoduchý rošt. Rošt tvoří trámky 60x40mm ukládané na dokonale rovný podklad (beton) v osové vzdálenosti 315 až 410mm dle skladby palubkového povrchu. Trámky jsou opatřeny dosedací pružnou hmotou (poreten) v jedné či více vrstvách (možnost minimálního srovnání nerovného povrchu). V nezbytných případech lze větší nerovnosti rektifikovat speciálními plastovými klínky, vkládanými pod dosedací pružnou hmotu.
Montáž: Palubky se kladou kolmo na rošt a připevňují se do každého trámku speciálními hřeby Pneutec. Konstrukční výška podlahy je minimálně 70mm. Podlaha je certifikována Světovou squashovou asociací (certifikát WSF).

Hlavní sportovně technické parametry ( DIN 18032 Part II )
útlum síly-absorbce nárazu min 53%
standardní deformace min. 2,3 mm
W 500 max. 15%
Odraz míče min. 90%
kluznost-tření min. 0,5 / max. 0,7
zatížení rolováním min. 1 500 N

Atesty sportovně technických vlastností
Všechny sportovní povrchy Junckers jsou testovány, aby vyhovovaly i těm nejnáročnějším sportovně technickým parametrům (pevnost, útlum síly, odraz míče, kluznost apod.). Firma Junckers, jako jedna z prvních, splňovala přísná krytéria mezinárodního standardu DIN 18032 / II.
Sportovní podlahy Junckers splňují i další normy pro sportovní podlahy ( BS 7044-V.Británie, INSEP a CSTB-Francie a ASTM E 64-USA ). Jejich kvalita byla prověřena i na OH v Barceloně 1992

   
Armoucoat FIBERESIN INDUSTRIES, INC. HOLLMAN HARDMASS JUNCKERS
   
 
+ KONTAKT
Vachkova 1016 / 5
104 00 Praha 10

tel.: +420 602 311 559
e-mail: in-tec@volny.cz
    omnet webdesign 2006